Oprowadzanie kuratorskie „Symbol w sztuce”

14.11.2025

6 listopada studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie „Symbol w sztuce. Ze zbiorów Muzeum Archidiecezji Warszawskiej” w Galerii A Starogardzkiego Centrum Kultury. Spotkanie poprowadziła Weronika Stańczak, która przybliżyła uczestnikom koncepcję ekspozycji oraz sylwetki prezentowanych artystów.

Wystawa prezentuje twórczość m.in. Jacka Malczewskiego, Wlastimila Hofmana, Józefa Czapskiego, Jerzego Nowosielskiego, Jana Tarasina i wielu innych wybitnych twórców. Kuratorka omówiła znaczenie symbolu w sztuce polskiej oraz różnorodne sposoby, w jakie artyści wykorzystywali motywy religijne, metaforyczne i emocjonalne

Spotkanie pozwoliło studentom UTW głębiej zrozumieć prezentowane prace, a także było okazją do rozmów i wymiany wrażeń w kameralnej atmosferze Galerii A.