Galeria

Rozpoczęcie Roku Akademickiego to okazja do poznania nowych studentów, a także przywitania się z pozostałymi, okazję ku temu stanowią właśnie spotkania integracyjne, które zwykle odbywają się w październiku kiedy jeszcze pogoda dopisuje. W plenerze przy ognisku z dobrym humorem ze śpiewem na ustach bawimy się przednio.

Spotkania wigilijne są już tradycją naszego Uniwersytetu, składają się z części artystycznej którą zwykle przygotowują dzieci z przedszkola w formie jasełek, a także odśpiewaniem kolęd przez chór studencki. Następnie zgodnie z tradycją chrześcijańską wszyscy uczestnicy spotkania składają sobie życzenia i dzielą się opłatkiem, a na stoły zostają podane pierwsze tradycyjne potrawy wigilijne. Wieczerza wigilijna w Polsce - zgodnie z tradycją - rozpoczyna się wraz z "pierwszą gwiazdką". To symboliczne nawiązanie do Gwiazdy Betlejemskiej zwiastującej narodziny Jezusa, którą według Biblii ujrzeli Trzej Królowie. Zazwyczaj do kolacji zasiada się około godziny 18:00. Tradycyjnie wieczerzę rozpoczyna się modlitwą, a następnie jedna osoba czyta fragment Ewangelii Mateusza lub Ewangelii Łukasza o narodzinach Jezusa. Później następuje przełamanie opłatkiem i składanie życzeń. Według tradycji w Wigilię stół przykryty jest białym obrusem, pod którym znajduje się sianko. Przy stole ustawia się też jedno dodatkowe nakrycie dla "niespodziewanego gościa". Wigilijnym zwyczajem jest także śpiewanie kolęd oraz rozpakowywanie prezentów, które wcześniej układa się pod choinką.

Nasi studenci chętnie włączają się w działania na rzecz społeczności lokalnej, przykładem jest choćby akcja sadzenia drzewek dla upamiętnienia stulecia Odzyskania Niepodległości, założenie ogródka ziołowo – kwiatowego, zabawy z dziećmi z sąsiedniego przedszkola, czy udział w jarmarku świątecznym organizowanym dla mieszkańców przez Starogardzkie Centrum Kultury.

Studenci – seniorzy lubią i potrafią się bawić nawet w gronie tylko damskim. Ważna jest dobra zabawa, śmiech i radość. W roku akademickim organizujemy dwa duże bale dla studentów: Bal Noworoczny na zakończenie semestru i bal kończący Rok Akademicki. Ponadto chętnie bawimy się na Andrzejki oraz Dzień Kobiet.

Nasi studenci bardzo chętnie uczestniczą w wycieczkach krajowych i zagranicznych, dlatego organizujemy je jak tylko pogoda i zdrowie dopisuje. Odwiedziliśmy już Kraków, Warszawę, Gdańsk, Gdynię, Hel,Wrocław, Zakopane, Karpacz, Elbląg a także Słowację, Czechy, Węgry, Austrię, Niemcy, Litwę, Ukrainę i inne miejscowości wszystkich nie sposób wymienić. Poza wycieczkami typowo turytyczno – krajoznawczymi, również organizujemy wyjazdy do teatru, filharmonii oraz opery. Czasu spędzonego ze sobą na wspólnych przeżyciach i doznaniach nigdy za dużo.