Inauguracja roku akademickiego 2025/2026

03.10.2025

Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starogardzkim Centrum Kultury

Inauguracja otworzyła Jubileusz 20-lecia działalności Uniwersytetu III Wieku.

Były chwile wzruszeń, podniosły występ chóru, wręczenie dyplomów i wyróżnień, a także prezentacja bogatego planu zajęć i wydarzeń, które czekają nas w najbliższym semestrze

Szczególnym momentem było nadanie tytułu Honorowego Studenta UTW pani Barbarze Targan

W tym roku podziękowania i złoty indeks 📖💛 trafił do Prezydenta Miasta Starogard Gdański, Janusza Stankowiaka – założyciela naszego Uniwersytetu, który od 20 lat wspiera jego rozwój i zawsze stoi po stronie idei aktywnego, twórczego seniora 🙌🌺

Dzisiejszą uroczystość wzbogacił także wykład Izabeli Orlikowskiej-Kawskiej, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim. Temat „Umysł w dobrej formie – jak dbać o psychikę w dojrzałym wieku” spotkał się z dużym zainteresowaniem i był pięknym dopełnieniem inauguracji.

Mieliśmy zaszczyt gościć wielu znamienitych przedstawicieli samorządu i instytucji:

• Prezydenta Miasta Starogard Gdański – Janusza Stankowiaka

• Zastępcę Prezydenta Miasta ds. społecznych – Macieja Kalinowskiego

• Przewodniczącą Rady Miasta – Annę Benert

• Starostę Powiatu Starogardzkiego – Wiolettę Strzemkowską-Konkolewską

• Przewodniczącego Komisji Kultury i Promocji Miasta – Marcina Lempkowskiego

• Zastępcę Przewodniczącego tej Komisji – Artura Cybulę

• Przewodniczącą Starogardzkiej Rady Kultury – Martynę Łangowską-Siembidę

• Przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Miejskiej – Bogdana Adama

• a także naszych wykładowców.

Dziękujemy wszystkim gościom i studentom za obecność i ciepłe słowa ❤️

Sponsorem wydarzenia były Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.