Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Starogardzkim Centrum Kultury
Inauguracja otworzyła Jubileusz 20-lecia działalności Uniwersytetu III Wieku.

Były chwile wzruszeń, podniosły występ chóru, wręczenie dyplomów i wyróżnień, a także prezentacja bogatego planu zajęć i wydarzeń, które czekają nas w najbliższym semestrze
Szczególnym momentem było nadanie tytułu Honorowego Studenta UTW pani Barbarze Targan

W tym roku podziękowania i złoty indeks ![]()
trafił do Prezydenta Miasta Starogard Gdański, Janusza Stankowiaka – założyciela naszego Uniwersytetu, który od 20 lat wspiera jego rozwój i zawsze stoi po stronie idei aktywnego, twórczego seniora ![]()
![]()

Dzisiejszą uroczystość wzbogacił także wykład Izabeli Orlikowskiej-Kawskiej, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim. Temat „Umysł w dobrej formie – jak dbać o psychikę w dojrzałym wieku” spotkał się z dużym zainteresowaniem i był pięknym dopełnieniem inauguracji.

Mieliśmy zaszczyt gościć wielu znamienitych przedstawicieli samorządu i instytucji:
• Prezydenta Miasta Starogard Gdański – Janusza Stankowiaka
• Zastępcę Prezydenta Miasta ds. społecznych – Macieja Kalinowskiego
• Przewodniczącą Rady Miasta – Annę Benert
• Starostę Powiatu Starogardzkiego – Wiolettę Strzemkowską-Konkolewską
• Przewodniczącego Komisji Kultury i Promocji Miasta – Marcina Lempkowskiego
• Zastępcę Przewodniczącego tej Komisji – Artura Cybulę
• Przewodniczącą Starogardzkiej Rady Kultury – Martynę Łangowską-Siembidę
• Przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Miejskiej – Bogdana Adama
• a także naszych wykładowców.
Dziękujemy wszystkim gościom i studentom za obecność i ciepłe słowa ![]()
Sponsorem wydarzenia były Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.