W niedzielę 13 kwietnia Studenci Uniwersytetu Trzeciego mieli niezwykłą okazję zobaczyć fenomenalny spektakl muzyczny pod tytułem „Dziewczyny z Kalendarza” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
„Dziewczyny z Kalendarza” to opowieść o sile kobiecości, przyjaźni oraz odwadze w stawianiu czoła życiowym wyzwaniom bez względu na wiek.
Musicalowa adaptacja filmu z Helen Mirren pod tym samym tytułem poruszyła serca widzów, przekazując zarówno ważne społecznie motywy, jak i dostarczając doskonałej rozrywki w muzycznej oprawie. To musical, który z pewnością zostanie w pamięci wszystkich, którzy mieli szansę go oglądać, na długo. Spektakl nie tylko rozbawił i wzruszył naszych studentów, ale także przypomniał o znaczeniu wsparcia, solidarności i niezłomności w dążeniu do realizacji nawet najbardziej niekonwencjonalnych celów.
Wyjazdów kulturalne w ramach UTW są świetną okazją do rozwijania zainteresowań i kontynuowania edukacji na każdym etapie życia.